Mimo, iż coraz większa część kobiet i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby konsumowane wiktuały były odżywcze, zdarza się, że nasz sposób odżywiania musi być uzupełniany. A o co? O dodatkowe mieszanki witaminowe. Ponieważ rynek preparatów wciąż jeszcze się rozwija, ilość asortymentu może stanowić problem.
Warto więc mieć świadomość, czym sugerować się przy nabywaniu preparatu, tak, by odpowiadała on naszym potrzebom. Suplement nie może być zastępstwem dla zbilansowanej diety. Zdarza się jednak że pewnych składników mineralnych czy witamin nie mamy możliwości przyjąć wraz z jedzeniem. Dobierając odżywkę można poradzić się farmaceuty lub innej posiadającej wiedzę osoby. Warto mieć na uwadze swój wiek. Odmiennych składników potrzeba organizmowi nastoletniej dziewczyny, a totalnie innych – potrzeba kobiecie w wieku dojrzałym.
Czytaj więcej o rodzajach suplementów dla sportowców
Z pomocą właściwego leku suplementacyjnego można przykładowo zminimalizowania odmiennych niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy w okresie laktacji pań. Natomiast jeżeli borykamy się z ustawicznym brakiem wigoru lekarstwem może okazać się preparat mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki typ suplementu nabędziemy. Najważniejsze jest jego optymalne dawkowanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie nadmierne.