Kosmetykinaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo użytkowane, albowiem mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, barwników oraz wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i porządnie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi cerę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezwykle delikatne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dopasować wedle ulubionego zapachu lub też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, ale oraz o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.